Makina luksoze britanike AstonMartin ka nxjerrë në treg modelin e ri DB9 GT, i krijuar nga një dorë dhe që është makina më bindëse e prodhimit “DB” deri më sot. Makina ka një motor 6.0 litërsh – V12 me 547 kuaj fuqi. Aston Martin DB9 GT ka një çmim prej 140.000 sterlinash në Britaninë e Madhe, 187.000 në Europë dhe 199.950 dollar në SHBA.